Drewniane zabawki

W segmencie zabawek możemy znaleźć setki, jak nie tysiące propozycji dla najmłodszych, którzy oczarowani błyszczącymi elementami lub faktem, że zabawka przedstawia ich ulubioną postać z kreskówki, bez problemu namówią rodziców na zakup takiego gadżetu. Wszyscy jednak wiemy, że zazwyczaj kariera takiej zabawki nie jest długa, nie wspominając o jej wartości edukacyjnej. W natłoku kolorowych, plastikowych lalek czy świecących robotów warto zastanowić się nad zakupem, który nie tylko urzeknie nasze dziecko, ale zagwarantuje mu także rozwój i duże doznania estetyczne, zostanie też z pociechą na długie lata. Właśnie w tym celu powstały drewniane zabawki.

O naturalności drewna nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Zabawki wykonane z tego materiału już od pierwszego kontaktu sprawiają wrażenie przyjaznych, zdrowych oraz ekologicznych. Należy wszak pamiętać, że zabawki – poza drewnem – mają w sobie także inne elementy, na przykład substancje, którymi zostały pokryte. W ofercie sklepu Wood World znajdziemy między innymi drewniane zabawki i dekoracje, które zostały pokryte naturalnymi materiałami takimi jak wosk pszczeli lub olej na bazie roślin. Co istotne – te naturalne substancje nie zabijają wyjątkowego zapachu drewna.

Drewniane zabawki nie posiadają małych, często podatnych na oderwanie czy też uszkodzenie części, które pod nieobecność rodzica mogą znaleźć się w ustach dziecka. Unikamy zatem ryzyka zakrztuszenia dziecka. Co więcej, opływowy kształt i brak krawędzi sprawiają, że dziecko nie pokaleczy się podczas zabawy. Nie bez znaczenia pozostaje także aspekt czystości: wiemy przecież, że dzieci mają skłonność brania przedmiotów do buzi. Nie unikniemy tego, jednak możemy zapobiec, by bakterie nie dostały się do ust malucha, ponieważ zabawki wykonane z drewna dużo łatwiej utrzymuje się w czystości. Nie posiadają one wielu małych elementów oraz zakamarków, w których może gromadzić się kurz. Wystarczy przetrzeć zabawkę wilgotną szmatką, nie zajmuje nam to dużo czasu – mówi Kamila Iwaszko z Wood World.

Rodzice decydując się na zakup drewnianych zabawek Wood World docenią nie tylko ich trwałość, jakość wykonania czy walory edukacyjne. Produkty dostępne w sklepie Kamili Iwaszko mają także dużą wartość estetyczną i z powodzeniem można je nazwać małymi dziełami sztuki. Kolorowe ptaki, w kształcie kaczki czy oryginalne drewniane niedźwiedzie z powodzeniem mogą stanowić element dekoracji pokoju lub biura – dodadzą wnętrzu ciepła i przytulności. Nazwiska projektantów znajdują się w czołówce europejskiego i światowego designu, zaś projekty z powodzeniem zdobywają wyróżnienia i nagrody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *