Zdrowe krzesła dla naszych dzieci

Polski producent, Entelo, wprowadza na rynek nowy produkt – Dobre Krzesło. To uznane przez ekspertów rozwiązanie, które pomaga niwelować powstawanie wad postawy oraz schorzeń kręgosłupa u najmłodszych. Prezentacja produktu odbędzie się podczas Targów Rodzinnych 20 i 21 kwietnia w Gdańsku oraz 27 i 28 kwietnia w Warszawie.

Dane Instytutu Matki i Dziecka są alarmujące – ponad 90% dzieci w wieku szkolnym cierpi na błędy lub wady postawy spowodowane brakiem aktywności oraz złymi nawykami, między innymi nieprawidłowym siedzeniem. Także wielu dorosłych odczuwa negatywne efekty zaniedbanych w młodości schorzeń kręgosłupa. Większość z nas spędza na siedząco ponad 8 godzin dziennie – dzieci podczas lekcji w szkole, dorośli w pracy i w domu. Dlatego też tak ważne w profilaktyce wad postawy jest prawidłowe siedzenie.

Szukając rozwiązania, które wspomagałoby prawidłowy rozwój dzieci, a także pomogło cierpiącym na schorzenia kręgosłupa dorosłym, firma Entelo stworzyła Dobre Krzesło. Jest to produkt, który powstał z potrzeby chwili. Jego wynalazca – Robert Garbaszewski – szukał pomocy dla swoich córek, które cierpiały na skrzywienia kręgosłupa. Dzięki wiedzy i wsparciu specjalistów powstał produkt unikalny i niezwykle nowoczesny – Dobre Krzesło. Dzięki swojej niepowtarzalnej konstrukcji gwarantuje ono maksymalny komfort, niwelując skutki długotrwałego siedzenia (w szkole, pracy oraz domu). Poprzez wyprofilowanie lordozy lędźwiowej wymusza obciążenie guzów kulszowych i stymuluje prawidłową pozycję miednicy, która jest podstawą właściwego ustawienia górnych segmentów kręgosłupa. W rezultacie krzesło jest odpowiedzią na problemy wad postawy (w szczególności dotyczące kręgosłupa oraz pleców), stanowiąc środek prewencyjny w zakresie sprawności fizycznej dzieci i dorosłych. Krzesła oferowane są w różnych rozmiarach dostosowanych do wzrostu (od 80-188 cm), dzięki czemu każdy może wybrać model idealny dla siebie.

Zalety Dobrego Krzesła doceniło już  wielu specjalistów, a Instytut Matki i Dziecka oraz Centrum Zdrowia Dziecka przyznały mu swoją rekomendację.

Firma Entelo angażuje się w działalność na rzecz zdrowia dzieci, dlatego też została sponsorem Targów Rodzinnych, podczas których wraz z zespołem specjalistów pod kierownictwem dr Mirosława Mrozkowiaka  prowadziła badania prawidłowości postawy u dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *